Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » SVÁŤOVA ZÁŽITKOVÁ CESTA BODUJE

SVÁŤOVA ZÁŽITKOVÁ CESTA BODUJE

25. 4. 2022

Sváťova zážitková cesta u rybníku Rosnička ve Svitavách bodovala na VII. ročníku soutěže TURISTPROPAG, když obsadila 1. místo v kategorii „turistický produkt roku 2020-2022“ a 3. místo v kategorii „dřevěné propagační předměty“.

Slavnostní vyhlášení soutěžní přehlídky turisticko propagačních předmětů TURISTPROPAG 2022, konané pod záštitou ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, proběhlo v Lysé nad Labem ve čtvrtek 21. dubna. Jedenáctičlenná porota posuzovala letos na 300 přihlášených materiálů. Svitavská Sváťova zážitková cesta zvítězila jako celek v kategorii turistického produktu 2020-2022 a zabodovaly také Sváťovy dřevěné kuličky, které obsadily 3. místo v kategorii dřevěný propagační předmět. Ty jsou k dostání v osmi různých motivech a slouží k hraní na osmi herních prvcích rozmístěných na zhruba 2 km dlouhé trase stezky, která vede kolem rybníku Rosnička.

Právě areál Brand, rozpínající se kolem rybníka Rosnička a v přilehlých lesích, je často cílem nejen místních obyvatel, ale míří sem také turisté z větších dálek. Kromě rybníku mohou lidé k relaxaci využít naučnou či fitness stezku, venkovní posilovnu, děti si mohou pohrát na dětských hřištích a celá rodina si může vyzkoušet své různé dovednosti na herních stanovištích Sváťovy zážitkové cesty. Tu letos poblíž písečné pláže rozšířilo celkem osm herních laviček, na kterých je možné si zahrát stolní hry typu dáma, cvrnkadla, mlýn nebo piškvorky. Ačkoliv lavičky mohou lidé využívat už nyní, město Svitavy plánuje jejich slavnostní uvedení na sobotu 14. května. Zábavné herní odpoledne s doprovodným programe, grilovanými rybami či koncertem kapely Generace začne u rybníku ve 14 hodin. Autorem laviček je řezbář Petr Steffan a na jejich výrobu přispěl Pardubický kraj.

I do budoucna je v plánu rekreační areál Brand dále zvelebovat a vylepšovat možnosti vyžití v něm.