Úvod » Občan a úřad » Služby úřadu » Internetové Fórum

Internetové fórum

 • 7. 3. 2024

  Chtěl bych poděkovat pí.Báčové ,za ochotou a vstřícnost při vyřizování mé záležitosti s vozidlem dne4.3.2024. Moc děkuji. Radek Vlček

  Dobrý den, pane Vlčku,
  poděkování přeposílám jak paní Báčové, tak vedoucí odboru dopravy. Jistě je potěší. :)

  S přáním pěkného dne,
  Kateřina Kotasová, tisková mluvčí

 • 4. 3. 2024

  Prosím o sdělení míst, které jsou na území města evidována jako aktivní (případně již neaktivní) kryty civilní obrany. Předem děkuji. Vít Pechanec.

  Dobrý den, pane Pechanče,
  na základě informací od HZS - Územní odbor Svitavy jsou v ORP Svitavy evidovány dva (neaktivní) úkryty 6090006 Svitavy, Kijevská 1599 a 6090009 Svitavy, Neumannova 1604. Oba dva jsou v majetku Společenství vlastníků bytových domů, v jejichž sklepních prostorách jsou vestavěny. Mají kapacitu 80 a 70 obyvatel. Na ORP se nacházelo dříve ještě dalších sedm úkrytů s kapacitou cca 2 000 míst, které jsou však již vyjmuty z evidence.

  S přáním pěkného dne,

  Kateřina Kotasová, město Svitavy

 • 19. 2. 2024

  Na sídlišti v Lánech se přemnožily hrdličky a svým trusem vše znečišťují. Bude město počet hrdliček nějak regulovat? Děkuji za odpověď. Martina Ďuriančíková

  Dobrý den, paní Ďuriančíková,
  město Svitavy dlouhodobě pravidelně reguluje počet zdivočelých holubů ve městě (měsíčně je to přibližně 70-90 kusů). Za tímto účelem má zbudováno odchytové zařízení na kostele na náměstí Míru. S ohledem na skutečnost, že tito ptáci po městě migrují, se proto s instalací dalšího zařízení na jiném místě nepočítá. 

  S přáním pěkného dne,

  Kateřina Kotasová, tisková mluvčí města

 • 8. 2. 2024

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč se zhasíná pouliční osvětlení ještě před rozedněním. Jezdím ráno i v tuto dobu a přechody pro chodce nejsou osvětleny. Pokud jdou děti nebo osoby menšího vzrůstu tak nejsou vidět téměř vůbec a když proti vám jede jiné auto nebo prší, tak nevidíte vůbec nic. To městu opravdu stojí za to aby kvůli 20-30min. Někdo někoho na přechodu srazil? Kodytek

  Dobrý den, pane Kodytku,
  spínání a vypínaní veřejného osvětlení se ve Svitavách provádí automatickým řídicím systémem podle astronomických hodin. Tento systém vychází ze známých časů východů a západů slunce v průběhu roku v dané lokalitě. Nikdo tedy záměrně z žádného důvodu světlo nezhasíná o 20-30 minut dříve.
  V současné době dochází k výměně svítidel VO, která budou nově osazena vlastním řídicím systémem. Po dokončení celé této modernizace bude možné, a je to také v plánu, nastavit právě přechodová světla na delší pevnou dobu svícení.

  Přeji Vám pěkný den,

  Kateřina Kotasová, tisková mluvčí města
   

 • 3. 1. 2024

  Nemám ráda ohňostroje, cirkusy a kolotoče. Musím ale přiznat, že tradiční přivítání Nového roku na svitavském náměstí se městu podařilo a přilákalo spoustu lidí. Jsem ráda, že Svitavy nepodlehly apelu pana Rakušana ke zrušení této tradice z důvodu piety za oběti šíleného střelce na filosofické fakultě. Myslím, že se městu Svitavy podařilo citlivě skloubit přivítání Nového roku ohňostrojem doprovázeným vhodně vybranou hudbou na pozadí této pohnuté události a zároveň vytvořit atmosféru, která nikoho nenechala lhostejným k tomu, co se kolem nás děje, ať už je to nesmyslná válka na Ukrajině nebo zbytečná smrt studentů v Praze. Dojímavá píseň Věry Špinarové nutila k zamyšlení a zároveň vzbuzovala v lidech přání do budoucna, aby nikoho z nás nic takového nepotkalo. To přeji i já všem svým blízkým a známým a zejména hodně zdraví a životní energie do roku 2024. Sonja Škrabalová

  Dobrý den, paní Škrabalová,
  děkujeme za Vaše shrnutí oslav konce roku, které předám vedení města. Dovolte mi Vám touto cestou také popřát především pevné zdraví v novém roce!

  Kateřina Kotasová, tisková mluvčí města