Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » NOVÉ PARKOVACÍ AUTOMATY NA NÁMĚSTÍ

NOVÉ PARKOVACÍ AUTOMATY NA NÁMĚSTÍ

28. 1. 2022

Od včerejšího dne jsou na svitavském náměstí Míru tři nové parkovací automaty. Motoristé díky nim budou moci pro platbu parkovného využít i bezkontaktní způsob úhrady. Nově budou muset při placení zadat registrační značku zaparkovaného vozidla.

V průběhu letošního roku se chystají v systému parkování na náměstí Míru ve Svitavách změny. Nyní došlo k první z nich. Původní parkovací automaty nahradily tři nové modernější kusy, ve kterých bude možné platit bezkontaktně platební kartou nebo jiným bezkontaktním způsobem. Pro řidiče přinesou jednu důležitou změnu - pro transakci bude nutné zadat registrační značku zaparkovaného vozidla. Po volbě délky času parkování a platbě, proběhne již vše jako doposud. Vytištěný lístek informující o platbě parkovného bude nutné umístit viditelně za čelní sklo vozidla.

K platbě parkovného ve Svitavách je možné využít i mobilní aplikaci easyPark. Jedná se o rychlý a snadný způsob, který umožňuje například prodloužení parkovného „na dálku“ v případě, že se řidič někde neočekávaně zdrží. Při této variantě platby navíc není potřeba umisťovat parkovací lístek do vozidla.

Poplatek za parkování na náměstí Míru je nutné uhradit ve všední dny od 07.00 do 17.00. První hodina stání vyjde na 10 korun, každá další započatá hodina na 30 korun, celodenní parkovné pak na 200 korun. O víkendu a o státních svátcích se parkovné nehradí, stejně jako ve všední dny od 17.00 do 7.00. „Poplatek za parkování je nutné při parkování vozidla ve vyhrazených časech zaplatit vždy, v opačném případě se řidič vozidla dopouští přestupku a může být sankcionován. Toto pravidlo ovšem není novinkou. Žádné pravidlo krátkodobého parkování zdarma na náměstí doposud neplatilo,“ dodal velitel Městské policie Svitavy Rostislav Bednář k dezinformacím o stání na náměstí po nějakou dobu zdarma.