Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » Investice Střediska kulturních služeb města Svitavy

Investice Střediska kulturních služeb města Svitavy

17. 6. 2020

V době, kdy kulturní centrum Fabrika Svitavy bylo převážně z důvodu pandemie COVID-19 uzavřené pro veřejnost, se vedení Střediska kulturních služeb města Svitavy rozhodlo využít situace a nemalými prostředky investovalo do inovací především interiéru celého centra.

Zakoupily se nové židle za 130 tisíc korun do prvních řad na balkóne hlavního sálu namísto pevných sedadel, čímž se získal prostor pro případnou stolovou úpravu. Sál se také dočkal opravy podlahy zbroušením a napuštěním olejem za 180 tisíc korun. Došlo i na výměnu koberců v sále a podlahy v salónku restaurace Fabrika, dohromady za půl milionu korun. Vzhledem k trendu jarních online koncertů byl pořízen streamovací set, jehož cena překročila 100 tisíc korun. Povedlo se i rekonfigurovat počítačovou síť, instalovat nová kolečka na posuvné elevaci hlediště v sále a všechny vnitřní prostory byly podrobeny malování. To vše dohromady za více než 150 tisíc korun. Největší investicí však byla generální oprava střechy centra Fabrika, jejíž cena překročila jeden milion korun. Větší investicí mimo samotné centrum bylo také pořízení techniky pro autokino – nový objektiv, nový vysílač pro poslech přes autorádia, ale také třeba i úprava areálu Cihelna, v celkovém součtu za téměř 150 tisíc korun.

Jiří Johanides