Úvod » O městě » Významné projekty » Územní systém ekologické stability - ORP Svitavy

Územní systém ekologické stability - ORP Svitavy

Registrační číslo projektu:
CZ.05.4.27/0.0/0.0/17_052/0012358

Termín realizace:
07/2020 – 08/2022

Cíle projektu:
Cílem projektu je zpracování plánu systému ekologické stability jako jednoho z podkladů pro tvorbu územně plánovací dokumentace obcí a realizaci skladebných prvků ÚSES. Dále pro provádění pozemkových úprav, pro lesní hospodářské plány, vodohospodářské a jiné dokumenty ochrany a obnovy krajiny. Účelem aktualizace plánů ÚSES je vymezit chybějící segmenty skladebných prvků na území ORP Svitavy, zajistit přítomnost reprezentativních biotopů pro Svitavsko v ÚSES, propojit jednotlivé reprezentativní biotopy s výskytem zvláště chráněných, ohrožených či regionálně vzácných druhů a biotopů a zajistit tak celistvost a aktuálnost tohoto systému.

Popis projektu:
Zpracování plánu USES, tj. podkladu pro následnou přípravu projektů ÚSES na realizaci příslušných opatření. Vytvoření problémové mapy, obsahující popis střetů, návrhy jejich řešení, popis změn s odůvodněním a fotodokumentaci. Vytvoření Aplikace představující podpůrný nástroj pro potřeby orgánů státní správy, projektantů ÚSES, ÚPD a pozemkových úprav, vlastníků pozemků a dalších uživatelů při vymezování ÚSES.

Garant:
Operační program Životní prostředí pro období 2014-2020

Výše dotace z EU:
85 % způsobilých výdajů

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Operačního programu Životního prostředí 2014-2020.