Úvod » O městě » Významné projekty » Odpočívadlo v zahradách sv. Vincence z Pauly ve Svitavách

Odpočívadlo v zahradách sv. Vincence z Pauly ve Svitavách

Cíle projektu:
Cílem projektu je vybudování kruhového odpočívadla s jezírkem v zahradách sv. Vincence z Pauly, které jsou v těsné blízkosti nejvýraznější památky Svitav Langrovy vily.

Popis projektu:
Projekt řeší novostavbu kruhového odpočívadla se zpevněnými plochami a jezírkem v zahradách sv. Vincence z Pauly. Altán je navržen jako dřevěná montovaná konstrukce, zastřešená kuželovitou střechou se světlíkem na vrcholu. Bude se jednat o trvalou stavbu, která bude sloužit jako odpočinkové místo turistům a místním obyvatelům. Zároveň však bude plnit funkci i kulturní a společenskou.

Definice zdrojů (včetně DPH): Na tento projekt je přislíbena dotace ve výši 1,2 milionů korun z Ministerstva pro místní rozvoj.

Doba realizace: 2022–2023

Vedoucí projektu: Ing. Milan Oblouk

Dotační management: Mgr. Veronika Košťálová

Dotační program: Národní program podpory cestovního ruchu v regionech

Registrační číslo projektu: 117D721002040

Projekt „Odpočívadlo v zahradách Sv. Vincence z Pauly ve Svitavách“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.