Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Z březnového jednání zastupitelstva

Z březnového jednání zastupitelstva

17. 3. 2021

Základní orgán obce zasedl k druhému letošnímu jednání ve středu 17. března. Celkem bylo přítomno 23 zastupitelů z 26.

Úvodní bod jednání byl pravděpodobně tím nejočekávanějším, když volení zástupci jednali o schválení rozpočtu města na kalendářní rok 2021. Ten prošel v původním návrhu a detaily o letošním rozpočtu si můžete přečíst na tomto odkazu.

Po majetkoprávních úkonech jednali zastupitelé také o nejrůznějších operativních zprávách. Schválili poskytnutí dotací v celkové výši 441 tisíc korun rozdělených mezi neziskové organizace věnující se oblasti prevence sociálních deviací. Konkrétně podpořili Bonanzu Vendolí, Laxus, Centrum J. J. Pestalozziho a Květnou Zahradu. Zastupitelé zdvihli ruce i pro vydání obecně závazné vyhlášky města Svitavy č. 3/2021 o nočním klidu, která například určuje, v jakých dnech nebude noční klid výjimečně platit. Připomínáme, že v daných dnech platí vyhláška na celém katastrálním území města, nelze ji aplikovat jen na některé části. Vzhledem k tomu, že se blíží dokončení modernizace ZŠ Riegrova, ovšem z evropských fondů se zpozdil dotační příspěvek, byla škola nucena požádat město o návratnou finanční pomoc ve výši 17 milionů korun. I tento návrh zastupitelé podpořili.

Pokud jste nestihli zastupitelstvo navštívit nebo jej sledovat v přímém přenosu, můžete navštívit oficiální městský YouTube kanál Svitavy LIVE official, kde najdete kompletní anonymizovaný audiovizuální záznam jednání. Proces anonymziace pár dní zabere, standardně po týdnu je záznam k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Jiří Johanides