Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nouzový stav a současná platná opatření ve Svitavách

Nouzový stav a současná platná opatření ve Svitavách

9. 10. 2020

Vláda České republiky vyhlásila od 5. října po dobu 30 dnů nouzový stav v naší zemi. V návaznosti na něj vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví několik opatření. Doporučujeme náš obecný článek, kde najdete odkazy na stránky vlády a přesná znění jednotlivých usnesení. My však zde přinášíme přehled těch nejdůležitějších bodů, které budou mít zásadní dopad na dění ve Svitavách.

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Městský úřad Svitavy upraví své úřední hodiny. V době od pondělí 12. října do neděle 25. října bude úřad otevřen pouze v pondělí a ve středu, a to v časech 8:00-11:00 a posléze 14:30-16:30. Prosíme všechny občany, aby upřednostnili telefonický či elektronický kontakt. Kompletní seznam kontaktů na úředníky najdete zde.

Mimo úřední dny bude stále k dispozici možnost objednat se (pouze prostřednictvím objednávkového systému!) na jednotlivé agendy, které tuto variantu nabízejí. Objednaní klienti při příchodu na úřad se prokáží na podatelně a až poté budou vpuštěni dále k jednání se zaměstnancem úřadu. Věříme však, že opatření za 2 týdny povolí a vrátíme se do standardního chodu. Proto prosíme o osobní kontakt opravdu jen v případě neodkladných záležitostí. Nadále platí při osobním styku se zaměstnanci úřadu dodržování hygienických zásad, tedy nutnost použití ochranných pomůcek dýchacích cest, použití dezinfekce apod.

ŠKOLY

Všechny školy necháváme informovat po jejich vlastní ose. V případě dotazů tedy doporučujeme se obrátit na třídní učitele či přímo vedení školy. Omezení se týkají i ZUŠ. Přehled všech vzdělávacích institucí najdete zde.

SPORTOVIŠTĚ

Od půlnoci 9. října došlo k uzavření bazénu, wellness a posiloven. Od pondělí 12. října dojde také k uzavření tělocvičen a ostatních vnitřních sportovišť (hala Na Střelnici, Šapito). Uzavření potrvá do 25. října. Venkovní sportoviště zůstávají bez omezení. Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu, ovšem skupinové aktivity doporučujeme omezit na menší počet účastníků, ideálně pouze na členy jednotlivých domácností.

FABRIKA

Provoz multifunkčního centra Fabrika Svitavy zůstává bez omezení. Můžeme tak navštěvovat městskou knihovnu, žádná nové restrikce nezasáhnou ani Středisko sociálních služeb Salvia. Bez změn by měla nadále fungovat i restaurace uvnitř Fabriky, neboť školám nebyla přerušena praktická výuka. Do 25. října se však budeme muset obejít bez kulturních akcí (divadla, koncerty,…) Pro většinu se hledá náhradní termín představení, v případě požadavku na vrácení lístků kontaktujte recepci Fabriky.

KINO A AUTOKINO
Provoz kina Vesmír je do neděle 25. října pozastaven, autokino však splňuje veškerá současná nařízení a jeho program nemáme v úmyslu prozatím jakkoliv omezovat. Proto neváhejte a navštivte dnešní večerní promítání!

MUZEUM
Městské muzeum a galerie uzavře své brány v pondělí 12. října a otevře je nejdříve 26. října, tedy po 14 dnech.

FARMÁŘSKÉ TRHY
Trhy pokračují dále, tudíž každou středu se můžete těšit z vybraných regionálních kulinářských produktů. Zároveň opět připomínáme, že výjimkou bude úterý 27. října, aby trhy nezasahovaly do státního svátku o den později.

Jiří Johanides