Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » Vnitroblok Sokolovská-Riegrova se těší z kompletní revitalizace

Vnitroblok Sokolovská-Riegrova se těší z kompletní revitalizace

6. 11. 2020

První týden v listopadu probíhaly závěrečné práce na revitalizace vnitrobloku v ulicích Sokolovská-Riegrova ve Svitavách. Několikaměsíční úpravy, které začaly na podzim tohoto roku, byly dlouhodobě plánované a diskutované ze strany vedení města s vlastníky přilehlých objektů. Oba subjekty se shodovali, že parkování v zeleni v tomto neutěšeném prostoru si zaslouží konečné řešení.

V rámci revitalizace došlo ke zbudování celkem 22 nových parkovacích míst, při vjezdu do vnitrobloku bylo také zasazeno nové kontejnerové stání. Obyvatelé tohoto prostoru se mohou těšit i z upraveného mobiliáře, na přání vlastníků byl zachován i jakýsi historický duch místa, neboť bylo pamatováno i na sušáky na prádlo. S využitím veřejného prostoru bylo pamatováno i na ty nejmenší, když zde vyrostly nové dětské herní prvky.

Celková cena rekonstrukce se vyšplhala na 3,47 milionu korun, přičemž město Svitavy uspělo s žádostí o dotaci ve výši 1,5 milionu Kč ze Státního fondu rozvoje bydlení. Následnou údržbu komunikace, veřejného prostoru i zeleně svěří město společnosti SPORTES, která provádí standardní údržbu po celém městě.

Jiří Johanides