Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » VE SVITAVÁCH MÁME PŘÍVĚTIVÝ ÚŘAD

VE SVITAVÁCH MÁME PŘÍVĚTIVÝ ÚŘAD

3. 11. 2023

Město Svitavy uspělo v 8. ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad, když v Pardubickém kraji skončilo na 3. místě. Slavnostní předání cen se uskutečnilo ve středu 1. listopadu v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Cílem soutěže, kterou od roku 2016 pořádá Ministerstvo vnitra České republiky, je mapování a hodnocení stavu přívětivosti úřadů vůči občanům. Sleduje se např. kvalita proklientského přístupu, online řešení agend, dostupnost služeb pro občany či otevřenost radnic.

V letošního ročníku se utkalo celkem 130 obcí s rozšířenou působností a MČ Prahy. Celorepublikově se na prvním místě umístil Pelhřimov, následovaný Kolínem a Brnem. Svitavy obsadily, za Chrudimí a Ústím nad Orlicí, 3. místo v Pardubickém kraji.

Cenu převzal starosta David Šimek, který k výsledku doplnil: „Stále hledáme cesty, jak usnadnit a zpříjemnit občanům vyřizování záležitostí na úřadě. Na dnešním předávání jsem měl možnost slyšet o zajímavých přístupech a také načerpat od zástupců dalších měst inspiraci. Je tedy pravděpodobné, že nějaké inovace zavedeme také u nás.“

V rámci vyhlášení soutěže také pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe. V současném vydání jsou Svitavy prezentovány projektem adresného třídění plastů, které napomáhá snížení směsného komunálního odpadu ve městě.