Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » MIC Svitavy zvítězilo v anketě popularity informačních center

MIC Svitavy zvítězilo v anketě popularity informačních center

3. 11. 2020

Městské informační centrum obdrželo nejvíce hlasů v anketě popularity a získalo tak titul Nejoblíbenější informační centrum roku celé České republiky. Anketu každoročně vyhlašuje Asociace turistických informačních center ve spolupráci se společností KAM po Česku. Letos se zúčastnilo 455 certifikovaných TIC ve 14 krajích ČR. Hlasování probíhalo na webových stránkách během letních měsíců a celkem bylo odevzdáno 15 325 hlasů (ověření prostřednictvím e-mailu hlasujícího).

MIC Svitavy získalo 1 125 platných hlasů. Tento úžasný výsledek je pro nás odměnou za naši práci a také velkým závazkem dále udržovat a rozvíjet kvalitu našich služeb. Je však nutné se zamyslet nad relevantností podobných anket a objektivně přiznat, že nemusí zcela dokonale prezentovat skutečný stav. Nicméně pro naše IC a zejména celé město jde o báječný výsledek, který jasně ukazuje, že patriotismus ve Svitavách neskutečně roste, lidé jsou aktivní a všímají si dění okolo sebe. Hlasují buď na základě konkrétní zkušenosti v našem IC, nebo s ohledem na vzájemné vazby. Pozitivně vnímají práci lidí v celém městě - obdrželi jsme hlasy i podporu místních organizací a spolků stejně tak, jako těch mimoměstských. To je skvělá vizitka pro Svitavy, jejich občany a zkrátka všechny, kteří se na atmosféře v našem městě aktivně podílejí.

 

K výsledku gratulovali i samotní občané našeho města. „Dobrý den, předně děkuji všem zaměstnancům informačního centra za práci pro nás lidičky. Gratulace k prvnímu místu v soutěži, hodně zdraví, elánu a dalších úspěchů.“ Například takto blahopřála E. Kuncová ze Svitav.

Po minulých edicích této soutěže, kdy MIC Svitavy ve finálových dnech hlasování padlo o místo krajské jedničky v souboji proti sousední Litomyšli, se jedná o zásadní úspěch. Být jedničkou nejen v kraji, ale také v celé republice, je úžasnou zprávou pro všechny, kteří se na práci pro Svitavy podílí. Věříme, že i tento výsledek pomůže povzbudit a posílit cestovní ruch v našem malebném městě i blízkém okolí, jakmile to současná situace v naší zemi povolí.

„Bez ohledu na výsledek děkuji všem, kteří nám zaslali svůj hlas. Velmi si toho vážím. Rovněž bych rád touto cestou poděkoval svým kolegům za skvělou práci a pogratuloval ostatním informačním centrům za jejich hlasy,“ komentuje výsledky hlasování vedoucí Městského informačního centra Svitavy Mgr. Petr Šmerda, který centrum vede již několik let.

Jiří Johanides