Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » DRUHÝ ROČNÍK FESTIVALU SVITAVERNA JE ZA DVEŘMI

DRUHÝ ROČNÍK FESTIVALU SVITAVERNA JE ZA DVEŘMI

31. 5. 2023

V sobotu 3. června se promění od 12 hodin svitavský park Jana Palacha v degustační zónu plnou dobrého jídla, pití a zábavy. Druhý ročník festivalu Svitaverna je za dveřmi.

Premiérový loňský ročník Svitaverny přilákal do parku několik tisíc návštěvníků a ukázal, že lidé mají o tento typ akce velký zájem. V letošním ročníku jsme proto navýšili počet stánků, sortimentu a celkového množství jídla

Lidé se mohou těšit na klasickou českou kuchyni, chybět ovšem nebudou ani italské, mexické či vietnamské speciality. Svůj tatarák představí Mistr kuchař Václav Šmerda, který mj. vařil pro prezidenty, španělského krále nebo dánského prince. Lahůdky v podobě grilovaného bůčku s batátovým pyré nebo kachních jater na špízu budou k dostání u grilu Vojtěcha Petržely, Kuchaře roku 2019/2020. Bezmasou kuchyni zastoupí zeleninové placičky a špízy. Chybět nebude samozřejmě ani sladká tečka v podobě zákusků, sladkých jídel nebo zmrzliny.

Děti si užijí příjemně strávený čas v herní zóně, jejíž součástí bude také kuchařský koutek, ve kterém si budou moci připravit nějakou tu dobrotu samy. Bohatý doprovodný program vyvrcholí v 20:50 koncertem Michala Hrůzy a Kapely Hrůzy. Den uzavře v letním kině filmový hit loňského roku Top Gun: Maverick.

Díky prostředí, které nám park Jana Palacha při této akce nabízí, věříme, že si všichni, kdo v sobotu dorazí, užijí pohodové odpoledne až do večerních hodin. Připravena bude chill out zóna s lehátky. Lidé si ale také mohou s sebou z domu vzít deky a udělat si příjemný piknik s rodinou a přáteli pod vzrostlými stromy.  

Kateřina Kotasová