Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » DOTACE NA PRORODINNÉ A PROSENIORSKÉ AKTIVITY

DOTACE NA PRORODINNÉ A PROSENIORSKÉ AKTIVITY

21. 6. 2023

Město Svitavy již pošesté bodovalo v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům“, kterou vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.  V letošním ročníku získalo dotaci ve výši 484 000 korun.

Město Svitavy podalo do letošního ročníku soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům“ žádost o dotaci ve výši 1 100 000 Kč na proseniorské a prorodinné aktivity. Díky zajímavým aktivitám skončilo mezi 5 oceněnými městy ve své velikostní kategorii a získalo neinvestiční dotaci ve výši 484 000 Kč.

Z finančních prostředků dojde k doplnění knižního fondu pro knihovnu, pro městské muzeum pořídíme propagační materiály k mechanickému betlému a pracovní dvojlisty pro stálé expozice. Dále máme v plánu pořídit party stan a ozvučovací techniku pro pořádání kulturních akcí, podpořit uskutečnění prázdninových otevřených řemeslných ateliérů, tanečních kurzů pro seniory nebo uspořádat poznávací zájezd po rodiny s nejnižšími příjmy,“ shrnula zajímavý výčet vedoucí sociálního odboru Šárka Řehořová.

Slavnostní předání ocenění, kterého se účastnila kromě vedoucí odboru sociálních věcí Šárky Řehořové také místostarostka Ditta Kukaňová, proběhlo 20. června v Praze. 

 

Kateřina Kotasová