Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » BLÍŽÍ SE ZMĚNA CENY ZA PARKOVÁNÍ NA SVITAVSKÉM NÁMĚSTÍ?

BLÍŽÍ SE ZMĚNA CENY ZA PARKOVÁNÍ NA SVITAVSKÉM NÁMĚSTÍ?

1. 3. 2023

Vedení města Svitavy reflektuje hlasy občanů a jejich nespokojenost s výší ceny za roční parkovací známky. Starosta města David Šimek vybídl k revizi nařízení týkajícího se právě parkování.

Na lednovém zasedání zastupitelstva zmínil starosta města David Šimek možnou revizi nařízení týkajícího se placeného parkování. Vyzval všechny zastoupené politické kluby k sepsání podnětů vhodných úprav a jejich zaslání dopravní komisi, a to s termínem do konce února.
Všechny návrhy by měla projít na svém jednání dopravní komise v březnu. Svá doporučení následně předá Radě města Svitavy, která může nařízení změnit.

Ačkoliv v současné době vyvolává výše ceny roční parkovací karty u veřejnosti nevoli, její cena se pro letošní rok nezměnila. Již v roce 2022 stála roční karta 8 000 korun (ceník karet byl tehdy navržen dopravní komisí a následně schválen radou města v roce 2021, tedy ještě v předešlém volebním období).

Před touto úpravou přišla roční parkovací známka rezidenty na 2 000 korun. V letech 2018-2021 se postupně rezidentům prodalo 11, 15, 12 a 19 kusů.

Celkem se parkovacích známek / karet prodalo v letech 2018-2021 v průměru 66 kusů ročně. V roce 2022 to bylo 36 kusů.