Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zvelebování areálu Brand

Zvelebování areálu Brand

2. 5. 2022

Rekreační areál Brand rozprostírající se u rybníku Rosnička láká nejen místní obyvatele, ale také turisty. V jeho prostoru mohou lidé relaxovat, ať už při procházkách v přírodě či při pouhém posezení na lavičkách.

Vyžití pro návštěvníky je pestré. Zasportovat si mohou ve venkovní posilovně nebo na fitness stezce. Přilehlé lesy mohou projet na kole. Rodiny s dětmi ocení dětská hřiště a především Sváťovu zážitkovou cestu, kde je na 2 km dlouhé trase čeká 8 zábavných herních prvků (více na  www.svatovacesta.cz).

Letos byl kousek od písečné pláže přidán herní parčík, kde je možné si na herních lavičkách zahrát stolní hry typu dáma, cvrnkadla, mlýn nebo piškvorky. Na hru si můžete pořídit skleněné kuličky, které se prodávají v Městském informačním centru na náměstí Míru nebo v Chatě Rosnička.

Vzhledem k tomu, že se jedná pro město o významný areál, počítá se i v budoucnu s jeho dalším zvelebováním. V současné době je dokončena studie na úpravu „vstupního prostoru“, která by se na etapy mohla začít realizovat již v příštím roce. Mobiliář kolem rybníka by měl získat jednotný přírodní vzhled. Také informační cedule získají novou podobu lépe zapadající do okolí. V dalších fázích by mělo dojít např. k rozšíření míst na parkování.

Lidé se často zaráží nad stavem silnice vedoucí k areálu mezi zahrádkami. Její celková rekonstrukce ovšem bohužel není vůbec jednoduchou záležitostí. „Příjezdová cesta si opravu skutečně zaslouží. Je ovšem potřeba si uvědomit, že v minulosti byla postavena bez podkladových vrstev a bez odvodnění. Zvýšená doprava a stavby nových rekreačních domů v dané lokalitě dávají této cestě zabrat. Řešení by se mohlo zdát jednoduché, udělat kompletně novou skladbu vozovky. S tím ale souvisí také překopat několik zahrad, aby se nová komunikace odvodnila. Reálně je tedy zřejmé, že jak finančně (odhad je cca 10 milionů korun, pozn. red.), tak majetkoprávně, kdy by bylo potřeba zajistit souhlasy několika vlastníků zahrad s překopáním jejich zahrad, je tato záležitost velmi složitá. Proto bude prozatím pravidelně prováděna alespoň drobná úprava komunikace,“ objasnil jádro problému starosta David Šimek. Do areálu se lze i nyní pohodlně dostat z ulice Pražská.

Jak by mohl vstupní prostor vypadat, se můžete podívat ve fotogalerii.