Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zpátky do školek!

Zpátky do školek!

21. 5. 2020

Informace pro rodiče dětí navštěvující mateřské školy:

Rada města Svitavy na svém mimořádném jednání dne 18. 5. 2020 schválila otevření Mateřské školy Svitavy, Větrná 11, Mateřské školy Svitavy, Československé armády 9, Mateřské školy Svitavy, Milady Horákové 27, Mateřské školy Svitavy, Marie Majerové 13, odloučeného pracoviště Základní školy a mateřské školy Svitavy – Lačnov, odloučeného pracoviště Základní školy a mateřské školy Svitavy, Sokolovská 1, a to s účinností od 25. 5. 2020.
Jedná se tedy o všechny mateřské školy doposud v rámci opatření uzavřené. Nadále budou platit určitá hygienická opatření, ovšem děti budou moci školky navštěvovat bez ochranných pomůcek dýchacích cest (roušky, šátky, respirátory, apod.).

Informace pro rodiče dětí, žáků, kteří se stravují v Internátní školní jídelně M. Horákové 467/14, Svitavy:

Vážení rodiče,
dne 25. 05. 2020 již nastupují děti z mateřských a základních škol /první stupeň/ do školských zařízení.
Pokud budete požadovat pro své dítě stravu, je podmínkou úhrada platby dopředu. To znamená, než dítě nastoupí do zařízení, musí mít zaplacenou stravu.
Rodiče dětí, kteří mají zavedenou platbu inkasem, mají finanční částku potřebnou k úhradě měsíce května a června k dispozici na jejich stravovacím účtu. Rodiče dětí, kteří platí v hotovosti, budou mít možnost uhradit stravné na část měsíce května a celý měsíc červen 2020 ve dnech 21. - 22. 05. 2020 v čase 11:00–12:30 hod. v kanceláři internátní školní jídelny. Platba v hotovosti bude vzhledem k nouzovému stavu a na základě rizik omezena úhradou pouze na celý stravovací měsíc dopředu. Děkujeme rodičům za pochopení.
Na základě závazného přihlášení v mateřské a základní škole, bude mít dítě zajištěno kompletní teplé menu v zařízení, které navštěvuje /tedy ne v internátní školní jídelně/. Nárok na dotovanou stravu /zákon 561/2004 Sb. v platném znění/ má pouze dítě, které navštěvuje MŠ nebo ZŠ.
V případě nejasností použijte prosím email internátní školní jídelny: ij@svitavy.cz.

Jiří Johanides