Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zmrzlinový den

Zmrzlinový den

26. 5. 2023

Manželé Simona a Vilém Bouškovi, kteří provozují na náměstí bistro U Montyho, se ve Svitavách rozhodli uspořádat Zmrzlinový den.

Není tajemstvím, že právě zmrzlina od Montyho je mezi Svitaváky snad nejoblíbenější. A jaké je její tajemství?  „Vyrábíme italskou kopečkovou zmrzlinu, dbáme na kvalitu a čerstvost, proto jsme zvolili teplou cestu výroby, během ní totiž dochází k lepšímu promíchání a zpracování surovin. Zmrzlina je pak lahodnější a krémovější,“ vysvětluje Vilém Bouška a dodává, jak vznikl nápad uspořádat zmrzlinovou přehlídku ve Svitavách: „Každý rok jezdíme na předváděcí akce, kde máme možnost ochutnat nové příchutě. A na jedné předváděčce nás napadlo udělat něco podobného i ve Svitavách.“

V sobotu 27. května od 13 hodin tak v horní části náměstí budete moci ochutnat jak klasické příchutě (čokoládovou, pistáciovou, vanilkovou, …), tak ty netradiční (s černým uhlím, červíkama, …). Nebudou chybět ani stánky s trdelníkem, cukrovou vatou, popkornem a dalšími cukrovinami. A pokud dostanete po sladkém chuť na nějakou slanou dobrotu, můžete vyzkoušet naložené maso, klobásu, hermelín, langoše nebo bramboráčky.

Celé odpoledne navíc zpříjemní také doprovodný program:

• 13:15 mažoretky Violette z Dětřichova
  • 13:30 Katka a Gábina s představením pro děti „Vodní rej“
  • 14:30 soutěž pro děti v pojídání zmrzliny
  • 15:00 kouzelník
  • 16:00 pěna pro děti od svitavských hasičů

Předpověď počasí vypadá ideálně, tak si přijďte zamlsat.  A když si v pojídání budete chtít udělat přestávku, zavítejte do Fabriky, která slaví 15. narozeniny!

Od 9 do 14 hodin má pro vás připravený program městská knihovna, od 15 hodin začnou před Fabrikou pro změnu koncerty:

• 15:00 SYxtet
  • 17:00 Točkolotoč