Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » ZMĚNA AUTOBUSOVÉHO DOPRAVCE

ZMĚNA AUTOBUSOVÉHO DOPRAVCE

10. 6. 2022

Od neděle 12. června začnou v Pardubickém kraji jezdit noví autobusoví dopravci. Na Svitavsku bude zajišťovat spoje společnost ZDAR.

V letním období se každoročně mění jízdní řády, letošní změna je spojena právě s výměnou dopravců. „Ani v tomto případě se cestující nemusejí obávat, autobusová doprava je zachována v podobném rozsahu, jako v minulých letech. Někde došlo k přečíslování linek a někde se lehce měnily jízdní řády,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Nové jízdní řády naleznete na celostátním portálu, stačí zadat do kolonky pro vyhledávání „Svitavy“ a najít si jízdní řád, který potřebujete. Případně můžete využít soukromé vyhledávače, jako je idos.cz.

Pro cestující je důležitou zprávou, že k jízdním řádům mohou vznést připomínky, které přepravní společnosti implementují v srpnových změnách. „Tyto připomínky mohou vznést prostřednictvím obecních či městských úřadů, které nám je potom předloží. Už v srpnu je potom můžeme promítnout do nových jízdních řádů,“ řekl Michal Kortyš. Další důležitou zprávou pro cestující je, že se změnou jízdních řádů a dopravců se nemění ceny jízdného. Všechny společnosti navíc budou zařazeny do integrovaného dopravního systému IREDO, takže při cestování v rámci kraje bude stále možné využít různých výhod.

Nádražní budova, ve které se nachází čekárna a veřejné WC, bude cestujícím k dispozici i nadále, ačkoliv patří předešlému autobusovému dopravci. Dojde ovšem k přemístění dopravní kanceláře. Její agendu nově přebere Městské informační centrum na náměstí Míru 118. Cestující mohou získat informace týkající se autobusové přepravy také na Call centru IDS IREDO - tel. 491 580 333 a v mobilní aplikace IDS IREDO, která je bezplatně dostupná v Google Play i v App Store.

Nový dopravce má s Pardubickým krajem podepsanou smlouvu o dopravní obslužnosti v kraji na 10 let.