Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zkušební sčítání lidu, domů a bytů

Zkušební sčítání lidu, domů a bytů

26. 8. 2020

Již od roku 1869 probíhá na našem území každých deset let sčítání lidu. K dalšímu sčítání dojde na jaře roku 2021, ovšem přípravy běží již několik let. V jejich rámci se blíží také tzv. zkušební sčítání, jenž proběhne v měsících září a říjen, přesněji od 1. září do 22. října. Dotkne se i svitavských obyvatel, neb Český statistický úřad osloví 25 tisíc domácností v typických lokalitách po celé republice s cílem otestovat proces sběru dat online i listinnou formou a odhalit možné rezervy před ostrým sčítáním.

Vyplňování formulářů si mohou tyto vybrané domácnosti vyžkoušet již během tohoto zkušebního období, a to prostřednictvím moderního webového formuláře na adrese www.scitani.cz. V opačném případě budou osloveni sčítacím komisařem (poštovní doručovatel), který do domácnosti dopraví tištěnou verzi formuláře, případně pomůže s jeho vyplněním a následně odešle na ČSÚ skrze Českou poštu.

Český statistický úřad garantuje ochranu a bezpečnost všech získaných údajů. Ukládají mu to zákony naší země i zvolené technické řešení a přísné bezpečností standardy. Proto nemusíte mít obavu při případném kontaktování. Děkujeme za pochopení.

Jiří Johanides