Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Ze sídliště Bratří Čapků zmizí několik stromů a keřů

Ze sídliště Bratří Čapků zmizí několik stromů a keřů

26. 3. 2021

Od roku 2002 se na sídlišti Bří Čapků vyskytuje dětské hřiště (současný stav na první fotografii). V posledních letech ale přestává splňovat veškeré nároky a podmínky zvláště stran bezpečnosti. V době zbudování hřiště nebylo třeba dělat dopadové plochy ani jiné bezpečnostní zóny a tak vlivem změn nejrůznějších norem město Svitavy na letošní rok naplánovalo investiční akci v podobě rekonstrukce tohoto dětského hřiště. Společně ještě s jednou další lokalitou je v letošním rozpočtu vyčleněna na danou akci částka 1 milionu korun. Druhým řešeným hřištěm by mělo být to v ulici Lázeňská (za restaurací Astra).

Z tohoto důvodu musí však dojít k mírné úpravě zeleně. Obyvatelé v nejbližším okolí byli informováni o tomto skutku společností SPORTES, která má kácení na starosti. Celkem je nutné odstranit 5 stromů a 10m2 keřů. Ilustrační fotografie herních prvků, které v rámci rekonstrukce letos přibydou na dětském hřišti Bří Čapků přikládáme k příspěvku.

Plně rozumíme a vnímáme, že v této souvislosti je tématem i dočasné uzavření dětských hřišť ve Svitavách. Znovu zopakujeme původní stanovisko, a tedy jakmile vládní doporučení pomine, hřiště opět rádi otevřeme. Do té doby můžeme nabídnout hřejivou a zábavnou alternativu v podobě hledání Slamáků po městě. Na webu města najdete další informace - můžete dokonce i soutěžit s kamarády ze SVČ. Prosíme o trpělivost a pochopení v této věci, moc děkujeme.

Jiří Johanides