Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Začali jsme s rekonstrukcí chodníků

Začali jsme s rekonstrukcí chodníků

9. 4. 2024

Od minulého týdne se v rámci projektu „Velká dešťovka“ rekonstruují chodníky u hřbitova a na sídlišti u vlakového nádraží. Cílem tohoto projektu je výměna nepropustného asfaltového povrchu za propustný, který umožní retenci a vsakování dešťových srážek do půdy pod řešeným povrchem.

Ve Svitavách bylo vytipováno celkem 12 lokalit, ve kterých bylo v roce 2020 zrealizováno 22 průzkumných vrtů. Ty měly ověřit podloží v rámci plánované výměny povrchů stávajících zpevněných ploch a ověřit vsakovací schopnosti horninového prostředí pod projektovanými plochami. Požadavky splňovaly na základě výsledků nakonec pouze tři lokality.

V loňském roce byla ukončena první etapa zahrnující ulici Antonína Slavíčka, kde byly zrekonstruovány chodníky a přilehlá parkoviště.

Na letošní jaro byla naplánována etapa druhá. Jedná se o chodník u hřbitovní zdi v ulici 5. května a o výměnu povrchů na sídlišti u MŠ Marie Majerové.

Práce v obou lokalitách byly v průběhu minulého týdne zahájeny a měly by být hotové do konce června.
Celkové náklady obou etap jsou vyčísleny na 13 784 264,68 Kč včetně DPH. Na 100 % celkových způsobilých výdajů ve výši 11 366 954,28 Kč se městu Svitavy podařilo získat dotaci ze Státního fondu ŽP ČR.