Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Za týden otevřeme venkovní koupaliště

Za týden otevřeme venkovní koupaliště

7. 6. 2021

Zahájení sezóny na koupališti je naplánované na sobotu 12. 6. 2021 kdy otevírací doba bude dle klimatických podmínek od 9 do 20 hod. Pro letošní rok jsme pro návštěvníky připravili opět několik novinek. První novinkou je vybudování nových stinných míst, dále se po loňských kladných ohlasech pokračovalo s výměnou schůdků, které jsou příjemnější v nastupovaní a vystupovaní z vody velkého bazénu především pro seniory a osoby se zhoršeným pohybovým aparátem, stejně tak se vyměnila a doplnila část lehátek, která již byla neopravitelná. Další novinkou je instalace nových herních prvků pro nejmenší návštěvníky, které jsou umístěny ve stinných místech koupaliště.

V letošním roce musí bohužel návštěvníci počítat s omezením, především z důvodu vládních opatření, které jednak omezují maximální kapacitu koupaliště, ale především ukládají povinnost se před vstupem do areálu prokázat potvrzením, s výjimkou dětí do šesti let, negativním testem na koronavirus, umožněn bude i vstup po samotestování, stačí také potvrzení ze zdravotnického zařízení nebo pomocí PCR testu, kdy PCR test platí sedm dní od odběru a antigenní 72 hodin. Platný bude také certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech. Další upřesnění pravidel bude na stránkách SPORTESu v následujích dnech, kdy se nyní ještě čeká na upřesnění dalších pravidel ze strany Krajské hygienické stanice.

Návštěvníci také musí počítat, že během provozu koupaliště může dojít k úpravě aktuální kapacitě koupaliště, jelikož se ne na všechny dny podařil nasmlouvat dostatečný počet kvalifikovaných plavčíků. O daném počtu budou každý den návštěvníci informování na stránkách koupaliště pod odkazem Koupaliště – aktuálně, stejně tak před vstupem do areálu na pokladně.

Ceny v letošním roce zůstávají nezměněné.

Filip Tomanec

Vložil: Jiří Johanides