Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Z květnového zasedání Zastupitelstva města Svitavy

Z květnového zasedání Zastupitelstva města Svitavy

13. 5. 2021

Základní orgán obce Svitavy usedl ke svému plánovanému jednání ve středu 12. května od 16:00 hodin. Na programu bylo celkem 5 hlavních bodů čítající dohromady 14 návrhů na usnesení. Z celkového počtu 26 zastupitelů nebyli přítomni pouze 3 členové a během zhruba dvou a půl hodiny prošly hlasováním všechny návrhy a všechny byly také schváleny.

Zastupitelé na úvod schválili účetní závěrku města Svitavy sestavenou k 31. prosinci 2020 a společně s ní také celoroční hospodaření a závěrečný účet města Svitavy za rok 2020 spolu se zprávou o výsledku přezkoumání hospodaření města za loňský rok. Dále vzali na vědomí předložené zprávy o bezpečnostní situaci ve městě, o činnosti městské policie, o činnosti v oblasti prevence kriminality a rozbor přestupků zpracovaných na Městském úřadě Svitavy v roce 2020 i zprávu o činnosti kulturních organizací a Městského informačního centra města Svitavy za uplynulý rok.

Po majetkoprávních úkonech zabývajících se především prodejem spoluvlastnickými podíly pozemků či pozemků jako takových přišla na řadu kategorie „Operativní zprávy, různé“. Během závěrečného segmentu zastupitelé zvedli ruce pro půlmilionovou dotaci Charitě Svitavy, která v současné době shání prostředky i lidskou sílu na zahájení provozu domácí ošetřovatelské a paliativní péče. O 100 tisíc méně bude poskytnuto z městského rozpočtu městské knihovně na předfinancování projektu rekonstrukce dětského oddělení knihovny, jež by měla proběhnout přes období letních prázdnin. S postupným návratem sportu souvisí i údržba sportovišť, a tak celých 315.000 Kč putuje ze svitavských finančních zásob zapsanému spolku Sporty Svitavy, z.s. na výše zmíněné účely. Hlasováním prošel i návrh na pojmenování ulice navazující v části Předměstí na ulici Habrová, kde letos dojde k prodeji 13 stavebních parcel. Nová ulice ponese název Javorová. Nové jméno dostane také veřejné prostranství za objektem Seniorcentra. Ještě letos se tedy můžeme těšit na zpřístupnění zahrad Sv. Vincence z Pauly. Nezapomnělo se ani na podporu dětí, neboť celkem 120 tisíc korun bylo smírně zastupiteli schváleno pro místní zástupce Pionýra i Zálesáků. Obě skupiny použijí poskytnuté finanční prostředky na opravu táborových základen.

Jiří Johanides