Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Vznik povolební koalice

Vznik povolební koalice

29. 9. 2022

Hned po ukončení voleb začala intenzivní jednání, na kterých byly důkladně probrány požadavky a programové priority jednotlivých subjektů.
Z jednání se vykrystalizovala koalice, která získala ve volbách celkově 62,45 % hlasů a bude mít v Zastupitelstvu města Svitavy 17 z celkových 26 křesel. Ve sváteční středu 28. září zástupci jednotlivých stran a hnutí podepsali Dohodu o koaliční spolupráci.

Nadcházející čtyři roky bude město Svitavy řídit koalice stran a hnutí:

• Sdružení pro město Svitavy
  • ODS a nezávislí
  • KDU-ČSL
  • 3PK - Pro prosperující Svitavy

V sedmičlenné Radě města bude mít svého zástupce každý z těchto politický subjektů:

• Mgr. Bc. David Šimek, MBA (SPMS) – starosta města
  • Pavel Čížek (ODS a Nezávislí) – uvolněný místostarosta
  • Mgr. Ditta Kukaňová (SPMS) – neuvolněná místostarostka
  • Mgr. Jiří Žilka (KDU-ČSL) – radní
  • MUDr. Pavel Havíř (3PK - Pro prosperující Svitavy) – radní
  • Bc. Ondřej Komůrka (SPMS) – radní
  • Mgr. Antonín Benc (SPMS) – radní

Stejně, jako tomu bylo v minulosti, bylo pro SPMS důležité přizvat do koalice široké spektrum volebních stran. V následujících dnech chceme společně projednat některé kolizní body jednotlivých volebních programů. Do konce října chceme vytvořit reálné programové prohlášení rady, kde není prostor pro populismus. Věřím, že jednání zastupitelstva budou v dalších letech konstruktivní,“ dodal starosta David Šimek.