Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Výstavba kanalizace u rybníku Rosnička bude brzy zahájena

Výstavba kanalizace u rybníku Rosnička bude brzy zahájena

12. 3. 2021

V pondělí dne 15. března bude zahájena výstavba tlakové kanalizace od rybářské chaty Rosnička. Jedná se o další z řady opatření ke zlepšení kvality vody v rybníku Rosnička. Provedení této kanalizace navíc umožní i případné tlakové odkanalizování od zahrádkářské kolonie U Rosničky, a to za podmínky vybudování samostatného kanalizačního řadu podél této kolonie vlastníky těchto zahrad.

Práce budou zahájeny vytýčením inženýrských sítí a dalšími přípravnými pracemi. Termín dokončení díla je stanoven do 31. 5. 2021.

Investorem je město Svitavy. Zhotovitelem díla je společnost EVT Stavby s.r.o., Svitavy, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší nabídkovou cenu (necelý 1,2 milion Kč). Financování je zajištěno z rozpočtu města letošního roku na rekonstrukce a výstavbu kanalizací.

Ke snížení výdajů na realizaci díla přispívá závazek místní organizace Českého rybářského svazu, který zajistí bezúplatně sejmutí ornice, hloubení rýhy a hloubení montážních jam pro řízený protlak.

Marek Antoš, OŽP

Vložil: Jiří Johanides