Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Výjezd z okružní křižovatky T. G. Masaryka bude rozšířen

Výjezd z okružní křižovatky T. G. Masaryka bude rozšířen

11. 3. 2021

K současným probíhajícím pracím v prostoru před gymnáziem se přidá ve stejném místě v měsíci březnu další drobný zásah. Bude se jednat o opravu obruby na okružní křižovatce před gymnáziem a Langerovou vilou, a to ve směru výjezdu na Poličku.

Tato rekonstrukce bude probíhat ve dvou krátkých termínech, a sice 13.-14. a 27.-28. března. Záměrně byly zvoleny víkendové dny, kdy je obecně ve městě mírnější provoz. Úpravami v tyto zmíněné dny dojde také k rozšíření poloměru křižovatky a samotného výjezdu, tudíž vznikne větší prostor především pro řidiče kamionů či jiných větších vozidel.

Během dní, kdy budou probíhat stavební práce, dojde k částečnému omezení dopravy:

• Vozidla do 3,5t budou moci stavbou projíždět a výjezd na Poličku využívat i během prací, místo bude pouze zúžené.
  • Vozidla nad 3,5t budou muset využít značené objízdné trasy, která povede po silnici II/366 ve směru Litomyšl na křížení se silnicí I/35 a po silnici II/360 z Litomyšle do Poličky.
  • Vozidlům hromadné dopravy bude průjezd na Poličku řízen pracovníky stavby.

Jiří Johanides