Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » vyjádření podpory Ukrajině

vyjádření podpory Ukrajině

25. 2. 2022

Dnes byla na budově Městského úřadu Svitavy vyvěšena vlajka Ukrajiny jako symbolický výraz odsouzení vstupu ruských okupačních vojsk na území Ukrajiny a výraz solidarity s ukrajinským lidem.

Rada města Svitavy se sešla na mimořádném jednání, aby odsouhlasila kroky týkající se humanitární pomoci Ukrajině.

Začalo se s vytipováváním objektů v majetku města, ve kterých by mohly být ubytovány rodiny občanů Ukrajiny pracujících v našem městě (např. zaměstnanců nemocnice Svitavy). Stejně tak dochází ke zmapování míst na Svitavsku, která by mohla případně posloužit jako nouzové ubytování ukrajinským uprchlíkům, kteří budou v důsledku ohrožení válečným konfliktem nuceni opustit svou vlast.

HUMANITÁRNÍ POMOC

Sběrné místo
Od dnešního dne můžete nosit do informačního centra (nám. Míru 48, Svitavy) následující věci:

• deky
  • peřiny
  • polštáře
  • spacáky
  • umělou kojeneckou výživu

Seznam potřebných věcí, který konzultujeme i se starostou našeho partnerského západoukrajinského města Perečyn, budeme průběžně aktualizovat. Vše najdete na hlavní stránce webu v sekci "Ukrajina". Prosíme o věci nové, nebo v pěkném stavu, předem děkujeme.

Sběrné místo je pro vás otevřené

PO – PÁ    8 -17 hodin

SO        9-12 hodin

Finanční sbírky

Na pomoc Ukrajině je založeno několik finančních sbírek.

Můžete pomoci např. prostřednictvím sbírky SOS Ukrajina  Člověka v tísni. Finanční příspěvky půjdou přímo na pomoc nejohroženějším lidem na Ukrajině, případně na pomoc uprchlíkům v okolních zemích.