Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Volby do Poslanecké sněmovny ČR 2021 jsou za námi

Volby do Poslanecké sněmovny ČR 2021 jsou za námi

10. 10. 2021

Letošní volební účast ve sněmovních volbách je nejvyšší od roku 1998. Celkem odvolilo 65,43 % voličů, kteří rozhodli o následujícím rozdělení Poslanecké sněmovny ČR pro nadcházející čtyři roky:

• ANO: 72 mandátů,
  • SPOLU: 71 mandátů
  • Piráti+STAN: 37 mandátů
  • SPD: 20 mandátů

zdroj: volby.cz

Ve Svitavách byla volební účast o něco nižší. Z celkového počtu 13 123 voličů odvolilo 8 296 občanů, což odpovídá 63,22% účasti. Nejvíce hlasů zde získalo politické hnuté ANO (29,13 %), následované koalicí SPOLU (27 %):

zdroj: seznamzpravy.cz

Starosta města Svitavy David Šimek, který kandidoval v Pardubickém kraji na pozici č. 6 za koalici SPOLU, získal ve Svitavách 829 preferenčních hlasů (celkem 6 346), které mu zajistily posun na 3. místo a získání mandátu poslance ČR. Ke zvolení dodal: „Moc děkuji za projevenou podporu. Získáním poslaneckého mandátu moje práce pro Svitavy nekončí. Svitavy budou vždy na prvním místě.“

Poslanci zvolení v Pardubickém kraji

SPOLU