Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » uzavírka silnice I/43 ve směru na Brno

uzavírka silnice I/43 ve směru na Brno

4. 7. 2022

Z důvodu výstavby přeložky silnice I/43 (obchvatu Svitav), a to zejména v místech, kde dochází ke křížení přeložky s vedeními stávajících komunikací, budou od 15. července do 30. listopadu 2022 probíhat práce za úplné uzavírky provozu na silnici I/43 (v úseku zhruba 1 kilometr od výjezdu ze Svitav směrem na Brno až po křižovatku u „Zavadilky“).

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 t:
Obousměrně vedena po silnici III/3665 a po silnici III/36625 přes obec Hradec nad Svitavou.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t:
Obousměrně vedena po III/36625 přes obec Hradec nad Svitavou a obec Vendolí a dále po silnici I/34 do města Svitavy.

Pokud tedy v období od 15. července do konce listopadu pojedete osobním automobilem například do Březové nad Svitavou nebo dál směrem na Brno, budete muset ze Svitav vyrazit směrem na Poličku, za Svitavami odbočit na Vendolí, dále projet přes Vendolí do Hradce nad Svitavou a u Zavadilky se napojit na silnici I/43.

Ve Vendolí, na křižovatce silnice III/36625 a III/3661 dojde ke změně přednosti v jízdě!

Toto dopravní omezení bude pro řidiče nepříjemné, přinese zdržení na cestě zhruba 5-10 minut. Předem děkujeme za trpělivost na cestách a projíždění objízdné trasy se zvýšenou opatrností (v obcích na trase bude velký nárůst dopravy, na kterou místní obyvatelé nejsou zvyklí).

Objízdné trasy a dopravní značení si můžete blíže prohlédnout v přiloženém souboru.