Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Uzavírka části chodníku v ulici Svitavská

Uzavírka části chodníku v ulici Svitavská

26. 2. 2021

Od úterý 2. 3. dojde k dočasnému uzavření části chodníku v ulici Svitavská v rámci přeložky dešťové kanalizace při výstavbě bytového domu. Podle stavební firmy by uzavírka měla být platná po dobu jednoho týdne.

Náhradní trasu můžete nalézt na níže přiložených fotografiích.

K omezení parkování v okolí výstavby:
"Stavba bytového domu v prostoru mezi ulicí Svitavskou a Felberovou může trvat dva roky. To však neznamená, že veškerá parkovací stání na ulici Felberova a při sjezdu na ulici Svitavskou, budou vyblokována v celém rozsahu. To jsme již na začátku přípravy projektu odmítli. V rámci přípravy projektové dokumentace to již stavebník věděl. To znamená, že náhrada více než 30-ti parkovacích míst, jak uvádíte nebude nutná. Ono ani není kde, proto se musí stavebník se situací v území vypořádat. Takto se to také dělo při stavbě bytového domu na ulici Svitavská a Hybešova, který se ve stísněných podmínkách dokázal s určitým omezením také vystavět. Na druhou stranu je zcela zřejmé, že k určitému dočasnému omezení části parkovacích ploch dojít může. Tomu se jistě v rámci stavby stavebník nevyhne a je nutné to vzájemně pochopit. Bude se však dít na nezbytnou dobu dní, kdy to bude nutné např. při přeložce kanalizačního řadu v území, nebo z důvodu nezbytné bezpečnosti při realizaci konstrukcí hlavní stavby (parkovací plochy při sjezdu na ulici Svitavskou).
Veškerá omezení budeme důsledně se stavebníkem projednávat a snažit se, aby omezení byla na co nejkratší dobu. O určitém časovém omezení části parkovacích ploch budeme obyvatele v předstihu informovat. Je jisté, že k omezení obecného užívání komunikací dojde. Jsme připraveni tuto situaci vždy se stavebníkem řešit, jestliže se bude jednat o činnosti, které již mohou více zatěžovat území." Takto dnes odpovídal na dotaz jednoho z občanů města místostarosta Pavel Čížek.

Jiří Johanides