Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Útulek pro opuštěné psy je nově ve Svitavách

Útulek pro opuštěné psy je nově ve Svitavách

22. 12. 2020

Od ledna se vrací umístění útulku pro opuštěné psy opět do Svitav, a to konkrétně do prostoru kynologického cvičiště v Lačnově. Rada města přijala nabídku předsedy Českého kynologického svazu ZKO Svitavy – Lačnov Bohumila Makovského. Majitelé ztracených psů a případní zájemci o pořízení psa z útulku tak budou mít možnost využívat těchto služeb přímo ve Svitavách.

Město Svitavy má zajištěnou péči o opuštěné psy prostřednictvím služeb základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zelené Vendolí. Stávající smlouva je uzavřena s platností do konce letošního roku. Provozovatel útulku o prodloužení účinnosti této smlouvy nepožádal. Výhodou přemístění útulku do Svitav bude i jeho stálá přístupnost pro strážníky městské policie. Obyvatelé Svitav si budou moci osvojit psa (nalezeného v katastrálním území města Svitavy a umístěného v městském útulku) zcela zdarma a bez následných poplatků.

Kontaktní údaje:
Bohumil Makovský, správce útulku:
Adresa objektu / POZICE NA MAPĚ

Odbor životního prostředí, MěÚ Svitavy:
tel.: 461 550 241, 739 072 230

Odbor životního prostředí