Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Úspěch v soutěži Zlatý erb

Úspěch v soutěži Zlatý erb

21. 9. 2021

V loňském roce jsme spustili nejen novou podobu webových stránek města Svitavy, ale také několik aplikací, které mají primárně usnadnit občanům komunikaci se zástupci městského úřadu. Po jejich uvedení jsme projekty přihlásili do soutěže Zlatý erb, která porovnává online prezentace měst a obcí. Odborná veřejnost z nich pak každý rok vyhodnocuje ty nejlepší. Letos se soutěže účastnilo více než 400 obcí a měst ze všech 14 krajů ČR.

V krajském kole Pardubického kraje se nám podařilo získat několik ocenění. Mezi webovými stránkami jsme za svoji prezentaci www.svitavy.cz získali bronzovou medaili. V kategorii „Smart City a  elektronická služba“ to bylo hned několik ocenění – v první desítce skončil hlasovací systém a online přenos ze zasedání zastupitelstva. Na 3. místě se umístila aplikace Marushka sloužící k hlášení závad ve městě. Stejnou pozici obsadil i online průvodce m.svitavy.cz, který přináší residentům i návštěvníkům přehlednou kompletní nabídku informací o městě (památky, služby, kalendář akcí, mapy, navigaci, historii aj.).

Nejvyššího ocenění se dočkal Portál občana, na kterém naleznete vše potřebné k řešení vašich životních situací (informace, kontakty, úřední desku, formuláře, rezervační systém k návštěvě konkrétní agendy, elektronické formuláře…). Díky prvnímu místu postoupil Portál občana do celostátního kola, které proběhlo v pondělí 20. září 2021 v Hradci Králové. Starosta David Šimek převzal nakonec ocenění za krásné 3. místo v kategorii „Smart City a  elektronická služba“ a dodal: „Pro nás je to ocenění, že jsme se před pár lety rozhodli vydat dobrým směrem a impulz dotáhnout zbývající části portálu do konce. Snad již v příštím roce jej doplníme o platební bránu, evidenci smluv a faktur či odpadovou kartu občana.“

Už jste naše aplikace vyzkoušeli?
Průvodce městem
Marushka