Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Týden (pro) pěstounství

Týden (pro) pěstounství

8. 9. 2022

V letošním roce opakovaně probíhá v Pardubickém kraji Týden (pro) pěstounství, a to od 12. do 18. září.

Smyslem této akce je přiblížit široké veřejnosti formu náhradní rodinné péče – pěstounství. V našem správním obvodu žije v náhradní rodinné péči 68 dětí. Stále však evidujeme děti, které vyrůstají v ústavním zařízení, protože se nedaří nalézt pro ně náhradní - pěstounskou rodinu.

Co jsme připravili:

Den otevřených dveří na městském úřadě ve Svitavách (v místnosti OSPOD, č. dveří 121, T. G. Masaryka 25, Svitavy):

• dne 12. září (9:00-11:30)
  • dne 14. září (14:00-16:30)

Zajímají vás otázky týkající se pěstounství, například Kdo se může stát pěstounem? Jaký je rozdíl mezi trvalou a přechodnou pěstounskou péčí? Jak stát podporuje pěstounské rodiny? Co je to doprovázení pěstounů? Co obnáší vzdělání pěstounů? Jsou děti v pěstounské péči i nadále v kontaktu s biologickou rodinou? Tyto i jiné otázky můžete probrat se sociálními pracovnicemi i se samotnými pěstouny, které jsme na den otevřených dveří pozvali.

Rozběhneme pěstounství

Po celý týden se můžete zapojit do akce Rozběhneme pěstounství (pořádá OSPOD Svitavy ve spolupráci Děti patří domů, z. s.). Letos bude možné běžet s registrací i bez registrace. Smyslem běhu je podpořit myšlenku pěstounství, aby se dostalo do povědomí široké veřejnosti.
Pokud jste soutěživí, zaregistrujte se na webových stránkách  www.rozbehnemepestounstvi.blogspot.com, po registraci na webových stránkách obdržíte do mailu startovní číslo.

1. změřte svůj čas
  2. změřený a zaznamenaný běh zašlete emailem zpět

Pod záložkou „Rozběhněme pěstounství ve Svitavách“ na zmíněných webových stránkách naleznete mapku stanovených okruhů (ve Svitavách se jedná o oblast rybníku Rosnička). Nejlepší výsledky budou oceněny drobnými cenami.

Pokud si chcete pouze zaběhat či se jen projít, i to je možné. V tomto případě není třeba žádná registrace. Pokud si trasu proběhnete či projdete, stačí pouze zaslat informaci o absolvování trasy na email: rozbehnemepestounstvi@gmail.com pro sčítání celkových kilometrů.
Možnost je i online stažení startovního čísla pro účastníky, kteří se nechtějí registrovat.

Za OSPOD Svitavy

Kateřina Drdlová