Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Tříkrálový průvod v neděli 10. ledna

Tříkrálový průvod v neděli 10. ledna

4. 1. 2021

S tradičním programem v prostorách Červeného kostela letos počítat nemůžeme. Ale…cožpak ti tři mudrcové putující za hvězdou naděje tentokrát nepřijedou? Cožpak se Kristus těm, kdo ho očekávají, znova nenarodí?

V neděli 10. ledna 2021 v tradiční čas 16.30 hodin doputují ke stromečku na svitavském náměstí Míru ti tři vytrvalí a najdou tam ochotné, kteří s nimi ujdou zbývající část cesty za nadějí. Kolem svitavské nemocnice, kde poděkujeme zdravotníkům za nelehkou práci, doputuje průvod ke kostelu svatého Josefa. Zde budou účastníky průvodu očekávat Josef a Marie. Dovnitř s ohledem na současná vládní opatření nebude možné vejít, pobudeme alespoň na prostranství před kostelem.

Součástí průvodu budou tradičně i koně, pořadatelé žádají, aby se účastníci průvodu ke zvířatům nepřibližovali.