Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svoz plastů od rodinných domů 2023

Svoz plastů od rodinných domů 2023

30. 12. 2022

Také v roce 2023 bude pro svoz plastů z rodinné zástavby město rozděleno na dvě části.

Svozy tedy budou probíhat jednou za čtyři týdny v rámci dvou dnů, a to podle lokality umístění. Upozorňujeme, že se jedná o adresný svoz - týká se pouze nádob bezplatně vypůjčených od města, které jsou očipované, a je u nich známa adresa umístění. Pro jiný způsob separace můžete využívat veřejné kontejnery na tříděný odpad.

Pomyslnou hranicí rozdělující město Svitavy pro svoz plastů tvoří:

Studený potok – ulice Sokolovská – T. G. Masaryka – Hradební – Máchova alej – U Tří mostů

Oblast „A“ na sever od této hranice (směrem na Lačnov), a stejně tak samotná hranice (tj. ulice Sokolovská, T. G. Masaryka a Máchova alej) bude obsluhována v pondělí (výjimku tvoří jeden z květnových svozů, který z důvodu státního svátku proběhne v úterý):

• 9. ledna
  • 6. února
  • 6. března
  • 3. dubna
  • 2. května (úterý!!)
  • 29. května
  • 26. června
  • 24. července
  • 21. srpna
  • 18. září
  • 16. října
  • 13. listopadu
  • 11. prosince

Oblast „B“ na jih od této hranice (směrem na Brno) bude obsluhována vždy v úterý (výjimku tvoří jeden z květnových svozů, který z důvodu státního svátku proběhne ve středu):

• 10. ledna
  • 7. února
  • 7. března
  • 4. dubna
  • 3. května (středa!!)
  • 30. května
  • 27. června
  • 25. července
  • 22. srpna
  • 19. září
  • 17. října
  • 14. listopadu
  • 12. prosince

Vzhledem k tomu, že svozy budou probíhat od 6. hodiny ranní, nezapomeňte, prosím, nádoby na plast vždy nachystat včas.

Pokud doposud nevyužívají varianty pohodlného třídění plastu přímo u domu a máte o ni zájem, můžete se obrátit na Odbor životního prostředí (vit.baranek@svitavy.cz) a domluvit se na individuálním předání nádoby. Pro získání nádoby je nutné splňovat podmínku bydlení v rodinném domě nebo menší bytovém domě (do osmi bytových jednotek).

Děkujeme, že třídíte srdcem!