Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavy se připojí k Černému dni pro obce a kraje

Svitavy se připojí k Černému dni pro obce a kraje

25. 5. 2020

Rada města Svitavy dnes na svém jednání rozhodla o tom, že podpoří sdělení výzvy Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolku pro obnovu venkova ČR, kteří se vzájemně rozhodli vyzvat Vládu ČR, poslance a senátory, aby přijali taková opatření, která navrátí finance zpět do rozpočtů samospráv.

Je v zájmu obcí a krajů, aby bránily své rozpočty a mohly v této nelehké době podpořit ekonomiku investicemi. Město Svitavy se tedy k této výzvě připojuje tímto souhlasným stanoviskem, černou vlajku však vyvěšovat nebude. Společný dopis předsedů a předsedkyně všech třech výše zmíněných svazů najdete přiložený pod tímto článkem.

Jiří Johanides