Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » SVITAVY POŘÍDÍ OBČANŮM KOMPOSTÉRY

SVITAVY POŘÍDÍ OBČANŮM KOMPOSTÉRY

7. 3. 2023

Vedení města společně s odborem životního prostředí stále hledá způsoby, díky kterým by mohlo klesnout množství vyprodukovaného směsného komunálního odpadu (SKO) ve Svitavách. Jednou z možných cest je vyčlenění bioodpadu. Podle statistik totiž tvoří kuchyňský a zelený odpad až 32 % obsahu běžné české popelnice na SKO. Přitom bioodpad je velmi dobře využitelný a na skládku v žádném případě nepatří. Vzniku tohoto odpadu lze navíc jednoduše předejít správným kompostováním.

Město Svitavy proto zvažovalo podání žádosti v dotačním titulu, který by zajistil zahradní kompostéry pro občany zdarma.

Rozhodujícím kritériem pro podání žádosti byl zájem občanů.

V únoru jste tak mohli vyplnit krátký dotazník týkající se vašeho zájmu o získání kompostéru. Díky vaší kladné odezvě podalo město Svitavy žádost o dotaci na nákup 1000 kusů kompostérů.

Na podzim letošního roku by tak mohlo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele a před příštím jarem by se vám kompostéry mohly začít distribuovat.

Kompostéry jsou určeny pro obyvatele rodinných nebo bytových domů se zahradou. Pokud máte o kompostér zájem, ... dotazník - již není k dispozici.