Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavy budou součástí filmu Slovo

Svitavy budou součástí filmu Slovo

23. 9. 2020

Svitavy se objeví v nově připravovaném snímku režisérky Beaty Parkanové s názvem Slovo. Celovečerní film bude pojednávat o životě manželů Václava a Věry Vojířových, v období mezi jarem 1968 a létem 1969. V dramatickém díle bude mít hlavní roli manželů Vojířových Martin Finger a Gabriela Mikulková, uvidíme také například Jenovéfu Bokovou, Taťánu Medveckou, Bolka Polívku, Ondřeje Sokola a další.

Z tohoto důvodu dojde k částečnému uzavření ulice Purkyňova. K dispozici po dobu natáčení nebude ani přilehlá část parkoviště u autobusového nádraží. Objízdná trasa vede skrze ulici Kollárova a pokračuje ke kruhovému objezdu pod náměstím Míru. Uzavírka bude probíhat do konce tohoto týdne, filmaři se poté vrátí ještě v prvním říjnovém týdnu.

Děkujeme za pochopení i trpělivost při projíždění uvedené lokace.

Jiří Johanides