Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavské webové stránky patří k nejlepším v kraji

Svitavské webové stránky patří k nejlepším v kraji

7. 3. 2024

Svitavy opět uspěly se svými webovými stránkami v soutěži Zlatý erb 2024. V krajském kole 26. ročníku obsadily krásné druhé místo v kategorii nejlepších webových stránek obce s rozšířenou působností.

V letošním ročníku byly automaticky hodnoceny všechny obce s rozšířenou působností (ORP) ve 12 krajích. V Pardubickém kraji se tedy jednalo o 15 soutěžících.

Výsledky Zlatého erbu 2024 za Pardubický kraj:
1. Pardubice  - 4,62 bodu
2. Svitavy - 4,46 bodu
3. Chrudim - 4,14 bodu
4. Česká Třebová - 4,01 bodu
4. Litomyšl - 4,01 bodu
6. Holice - 4 body
7. Lanškroun - 3,98 bodu
8. Přelouč - 3,92 bodu
9. Ústí nad Orlicí - 3,88 bodu
10. Polička - 3,85 bodu
11. Moravská Třebová - 3,81 bodu
12. Vysoké Mýto - 3,68 bodu
13. Žamberk - 3,5 bodu
14. Hlinsko  - 3,45 bodu
15. Králíky - 3,3 bodu

Cenu si v rámci slavnostního ceremoniálu, který včera proběhl na Krajském úřadě Pardubického kraje, převzala místostarostka Ditta Kukaňová a dodala: „Tentokrát se v kritériích objevovaly i věci související s kyberbezpečností, sociálními sítěmi a informacemi pro případného návštěvníka. V této části musím zdůraznit veliké díky Petru Šmerdovi z informačního centra, protože s webem „Turista“ strávil spoustu času a doladil ho k dokonalosti, o čemž svědčí plný počet bodů z této části.“

V letošním roce byl totiž aktualizován 3. pilíř svitavského webu, který se týká volného času a je zaměřen především na turisty. Zajímavé informace na něm najdou ale také místní. Návštěvníci na něm např. lehce získají přehled turistických cílů a služeb ve městě nebo tipy na zajímavé výlety.

Cílem Zlatého erbu je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích ČR. Odborná porota všem městům kromě hodnocení dodá i své komentáře k jednotlivým oblastem webu. Radnice tak dostanou kromě čísel i návod, kterým směrem se mohou vydat při úpravách svých stránek, budou-li o to mít zájem,“ přiblížil soutěž předseda poroty Richard Tichý.