Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavské gymnázium pomáhá seniorům

Svitavské gymnázium pomáhá seniorům

25. 11. 2022

Svitavské gymnázium se v tomto školním roce již dvakrát zaplnilo vzdělávacími akcemi, které jsou určené seniorům. Nejdříve 19. října a naposledy také 23. listopadu. Ve stejnou dobu, ale v různých poschodích budovy probíhala jednak obvyklá výuku v rámci univerzity třetího věku, jednak kurz pro zájemce o digitální fotografování. Na univerzitě třetího věku je pro posluchače v 1. semestru studia naplánováno celkem 10 lekcí výuky základů společenských věd, v uvedených dnech to byla nejdříve přednáška JUDr. J. Čepelkové z oblasti občanského práva, podruhé přednáška Mgr. V. Velešíka na téma Filozofie a dějiny. Zároveň škola ve spolupráci s městem Svitavy a místním fotoklubem připravila pod vedením Mgr. Ditta Kukaňové a PaedDr. Milana Báči dva workshopy zaměřené na zásady digitální fotografie a úpravy fotografií na počítači. Fotografické kurzy byly připraveny v rámci projektu Obec přátelská seniorům.

Milan Báča

Vložil: Petr Šmerda