Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavská pomoc jižní Moravě

Svitavská pomoc jižní Moravě

25. 6. 2021

Podobné záběry od včerejších večerních a nočních hodin plní všechny zpravodajské relace i sociální sítě na našem území a v blízkém okolí. Podle odborníků se tornádo, které zpustošilo jižní oblast Moravy a nejvíce zasáhlo Hodonínsko a Břeclavsko, vyšplhalo až na rozmezí 3. a 4. stupně, tedy nejsilnější v novodobé historii naší země.

Každý pomáhá, jak může a jak uzná za vhodné. Město Svitavy v této aktivitě nezůstává pozadu. V pondělí bude na svém zasedání schvalovat Rada města Svitavy finanční příspěvek ve výši 60 tisíc korun, který bude darován cestou veřejných sbírek. Po vzájemné domluvě také podporujeme iniciativu Textilní banky sídlící v přízemí městského dvora na náměstí Míru ve Svitavách.

Tam můžete donášet prostředky využitelné při napravování způsobilých škod. Jedná se o desinfekce, úklidové potřeby (košťata, hadry, kbelíky, hrábě,..), zboží osobní hygieny, případně deky na zahřátí. S textilem a obuví zatím čekáme na potvrzení informace, krizový štáb teprve dokončuje monitoring zasažené oblasti. Organizace ADRA Česká republika, která provozuje banku na území našeho města, čeká jen na naplnění kapacity automobilu a je připravena všechny poskytnuté prostředky odvézt do zastižené oblasti, v případě velkého zájmu ještě dnes. Pomocníci jsou v úzkém kontaktu s krizovým štábem, který veškeré pomoci a darování koordinuje a snaží se také hlásit, čeho je momentálně nedostatek.

Pokud máte možnost a prostor, využijte prosím tohoto způsobu podpory. Moc děkujeme Textilní bance za tuto krásnou aktivitu a stejně tak děkujeme i všem, kteří po své ose pomohli, pomáhají či se chystají pomoci těm, kteří v noci ze čtvrtka na pátek moc štěstí neměli.

Jiří Johanides