Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitavská delegace navštívila polský Strzelin

Svitavská delegace navštívila polský Strzelin

24. 8. 2021

V sobotu 21. 8. 2021 se vydala malá delegace ze Svitav do partnerského města Strzelin, aby se zúčastnila slavnostního otevření části Městského parku, konkrétně stezky na Mariánský vrch, která byla zbudována v rámci přeshraničního projektu „Atraktivní pohraničí“.
Projekt spočíval v rozvoji oblasti kolem kamenného památníku, který je spjatý s mnoha místními legendami, mj. zde bylo vybudováno náměstíčko s mobiliářem. Dlouhodobým plánem města je obnova celého parku – chodníky, mobiliář, osvětlení apod.
Po slavnostním otevření následovala prohlídka města s ředitelem kulturního centra, který návštěvníkům ukázal místní žulové lomy, Rotundu sv. Gotarda a další zajímavosti. Aktivity města Svitavy s Gminou Strzelin budou nadále pokračovat, protože společně realizujeme i další projekty.
Veronika Košťálová