Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svitaverna – festival dobrého jídla, pití a zábavy

Svitaverna – festival dobrého jídla, pití a zábavy

27. 5. 2022

Letošní letní kulturní sezonu odstartujeme v parku Jana Palacha prvním ročníkem festivalu Svitaverna. Těšit se můžete na bohatou nabídku jídel světové i domácí kuchyně, na ochutnávky, kuchařskou show, divadla, workshopy, hudební vystoupení a spoustu zábavy. Začínáme přesně na oběd, tedy ve 12 hodin. Tak nepřemýšlejte, co v sobotu uvaříte a přijďte do parku!

Naše nabídka je pestrá a je jen na vás, jak si menu sestavíte. :)

MENU 1 / ochutnávky

U stánků vás čekají dobroty všeho druhu – od asijské a jiné exotické kuchyně, přes vegetariánské pochoutky a raw stravu, až po klasickou českou kuchyni. Samozřejmostí bude něco sladkého k odpolední kávičce. Všechny porce budou degustační, abyste mohli během dne ochutnat co nejvíce dobrot. A pokud budete chtít zažít, jak chutná čaj připravený z rukou mistra, máte jedinečnou možnost. Do parku totiž dorazí vítězka celosvětového finále soutěže Tea Masters Cup 2017 Kateřina Vymazalová.

MENU 2 / dobroty

Jako na většině městských akcí, i na Svitaverně si přijdou na své také děti. Chystáme pro ně koutek vaření, kde si budou moci něco dobrého nejen připravit, ale také sníst. A pokud se budou chtít vyřádit, mohou si zahrát některou ze zahradních her, které pro ně budou připravené v herní zóně. Třeba takový curling v létě bude určitě prima...

MENU 3 / chuťovky

Během celého odpoledne je pro vás připravený bohatý doprovodný program.

Olga Lounová

Populární česká zpěvačka, skladatelka, herečka a závodnice rally. V současné době se věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Na velkém pódiu vám zazpívá své slavné písně, jakými jsou Jsem optimista nebo Brány svaté, od 20:45 hodin.

DominiKA & band

Zpěvačka DominiKa se svou kapelou je již stálicí na české hudební scéně. Věnuje se převážně populární, jazzové hudbě a funky. Její písně jsou postaveny na pozitivních textech, pro dobrou náladu, čímž zaujmou posluchače každého věku. Přijďte se přesvědčit sami v 19 hodin k velkému pódiu.

Eliška Kotlínová

Nadaná mladá písničkářka s hlasem jako zvon vám přes den zahraje a zazpívá hned dvakrát, a to na malém pódiu. Za sebou má řadu hudebních úspěchů. K těm největším patří 1. místo v celorepublikovém finále soutěže Folky Tonk v letech 2017 a 2018, a také vítězství Divácké Porty 2019 na celorepublikovém kole v Řevnicích. V současné době hraje převážně svoji autorskou tvorbu.

Karolína Kamberská

Karolínu Kamberskou můžete znát z televizní obrazovky, kde na TV Prima vtahovala diváky do tajů rodinného vaření v pěti sériích svého pořadu Karolína, domácí kuchařka. Na její kuchařskou show se můžete přijít podívat v 18 hodin k malému pódiu. Kromě vaření je její zálibou také hudba.

Michal Chovanec a Ondřej Klíč - Cvičenci za čárou

Divadelní představení, které pobaví nejen děti. Břeťa a Čeněk se snaží zacvičit tu nejlepší sestavu, ale čím víc se snaží, tím hůř jim to jde. Neuvěřitelně vtipná klaunérie v podání profesionálních klaunů, která vás spolehlivě rozesměje, začne v 13 hodin na velkém pódiu. Po představení si navíc děti budou moci vyzkoušet klaunské dovednosti.

Loutky bez hranic – Tři medvědi a drzá Máša

Autorské loutkové představení o medvědech, kteří šli na med a nechali prázdnou chaloupku. A taky o Mášence, která se nudí v lese, vleze do chaloupky oknem a nadělá si tak spoustu problémů… Pohádka začíná v 15 hodin na velkém pódiu a po ní následuje výtvarná dílna pro děti.

MENU 4 / lahůdka

Co se dělá nejlépe s plných břichem??? Odpočívá… a tak si na závěr vychutnejte v letním kině na čerstvém vzduchu, v lehátku nebo na dece, novou českou komedii Mimořádná událost.

Těšíme se na vás!