Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Světelný park si letos užijeme také ve Svitavách

Světelný park si letos užijeme také ve Svitavách

10. 11. 2023

I když adventní čas začne až za necelý měsíc, již nyní pracovníci společnosti Sportes pilně chystají vánoční výzdobu ve městě. 

Letos se můžeme těšit na obměněné ozdoby na lampách veřejného osvětlení na náměstí, nový háv dostane také vánoční strom, kterému bude dominovat zlato-červená barva. Za vaši návštěvu bude v adventním čase jistě stát nasvícený altán v zahradách Sv. Vincence z Pauly nebo vánoční ozdoba v nedalekém parku Jana Palacha v podobě velkého jelena. 

Největší novinkou bude ovšem, především pro rodiny s dětmi, světelný park, který roste na svitavském koupališti. „Světelné parky se v posledních málo letech staly velkou atrakcí a věříme, že velké světelné pohádkové postavy včetně dalších světelných doplňků nadchnou nejen místní obyvatele, ale přilákají do Svitav také rodiny z okolí,“ doplnil Bronislav Olšán ze společnosti Sportes. V areálu koupaliště bude navíc otevřeno občerstvení. Při návštěvě si tak budete moci vychutnat třeba punč a další pochutiny. 

Brány areálu se otevřou v sobotu 2. prosince v 17hodin. Následně bude otevřeno denně od 17 do 21 hodin. Vstupenka do areálu bude stát 50 korun, rodinné vstupné (od varianty 1 dospělí + 1 dítě až po variantu 2 dospělí + 3 děti) vyjde na 100 korun.

Těšit se ale samozřejmě můžete také na již zavedené oblíbené dekorace, např. světelné koule na fontáně nebo adventní svícen na kruhovém objezdu u Langerovy vily.

Kateřina Kotasová