Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Sváťova zážitková cesta láká malé i velké, místní i přespolní

Sváťova zážitková cesta láká malé i velké, místní i přespolní

8. 7. 2021

Před měsícem vznikla v okolí svitavského rybníku Rosnička nová zážitková trasa s originálními herními prvky pro děti. Baví však i dospělé návštěvníky.

Trasou provází malé i velké pohádkový příběh o perle, labutí princezně a zvědavém svitavském skřítkovi Sváťovi. Zábavu těm, kteří budou chtít pomoct Sváťovi zachránit princeznu, obstará osm jedinečných herních prvků: Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Rybkolov, Hadidráha, Okapka, Pylnice a Mravenčení. Herní prvky jsou originální, dřevěné, nádherně pomalované a úplně „vymazlené“. Jsou rozmístěny v okolí rybníka v krásném areálu Brand a jsou dobře viditelné z hlavních cest.

Sváťovu cestu už prošlo mnoho místních rodin a posílají nám krásné ohlasy. „Je to perfektní, jinde jsem nic podobného neviděla. Moc nás to všechny bavilo,“ usmívala se Jana, maminka dvou dětí. Nadšeni jsou i návštěvníci, kteří do Svitav přijíždějí ze všech koutů republiky, a nutno podotknout, že někteří speciálně kvůli Sváťově trase. O nové cestě se dozvěděli z facebooku, webu či od známých. Za Sváťou tedy přijeli už nadšenci z Brna, Kuřimi, Břeclavi či Prahy.

Pokud jste ještě Sváťovu trasu nevyzkoušeli, neváhejte. Ke hře potřebujete dřevěnou kuličku, která se hodí do všech herních prvků, a právě díky ní si užijete spoustu zábavy. Kuličku, jež je k dostání v osmi variantách, koupíte v informačním centru na náměstí nebo v obou občerstveních u rybníku Rosnička. Možná vás bude zajímat, že v oběhu je už více než 1500 kuliček! Jsou nejenom pomocníky při hře, ale i unikátním upomínkovým předmětem.

Další potřebnou výbavou je mapa a hrací karta s tužkou (též k dostání v infocentru, případně si ji můžete stáhnout z webových stránek města). U každého stanoviště stojí informační cedule s plastickým reliéfem, pokud na hrací kartu obkreslíte reliéfy ze všech herních prvků, získáte v infocentru malý dárek.

Příjemná procházka je dlouhá necelé dva kilometry a výborně doplňuje bohatou nabídku v areálu Brand a u rybníku Rosnička. Přijďte či přijeďte prozkoumat svitavský pohádkový příběh!

Petra Soukupová