Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Struny v podloubí podruhé

Struny v podloubí podruhé

17. 7. 2023

Novinkou loňského svitavského kulturního léta se staly Struny v podloubí. „Chtěl jsem skloubit potenciál Nadace Josefa Plívy, možnosti Střediska kulturních služeb a konat pravidelnou akci na svitavském náměstí,“ říká Lukáš Moravec, pedagog Základní umělecké školy a hudebník, který „Struny“ vymyslel.

Také letos se v podloubí u nadace uskuteční sedm úterních večerů s krásnými koncerty. Dramaturgii společně vymysleli Lukáš Moravec s kolegy z SKS Vláďou Steinbauerem, Danielem Zezulou a Michalem Kadlecem. Těšit se tedy můžete na pestrý program.

Koncerty začínají vždy v 19 hodin a vstupné je zdarma. Kromě příjemné muziky si můžete vychutnat lahodnou kávu z kavárny Davida Peliňky. Přijďte si poslechnout folkové, rockové, popové, šansonové i další melodie.

Petra Soukupová

PODROBNÝ PROGRAM

18. 7. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
Matěj Šefrna & THEA, Roman Dragoun

Vystoupí Matěj Šefrna & Thea a zahraje písničky, které složil pro několik svých divadelních inscenací. V druhé půli večera vystoupí uznávaný český klávesista, zpěvák a skladatel Roman Dragoun, který hrával mimo jiné v kapelách Progres 2, Futurum či Stromboli.

25. 7. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
DominiKa & Petr Klepetko, XXLive

Uslyšíte písně na pomezí šansonu a popu v podání Dominiky Fišerové a Petra Klepetka a v druhé půli večera akustickej groove nářez na dvě španělky pražské kapely XXLive.

1. 8. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
Dominik Zezula & Daniel, Wolf lost in the poem

Po vlnách autorského indie folku nás sveze Dominik Zezula (post-hudba, Děti mezi reprákama) se svým bratrem Danielem. V druhé části večera vystoupí Jan Žamboch (Žamboši) se svým sólovým projektem Wolf lost in the poem.

8. 8. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
Zdeněk Bína, MAJKLS

Multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák známý především z kapely -123 minut vystoupí se svým sĺovým projektem. Následovat bude brněnská soul-jazz-funk alternativní formace z Brna s názvem MAJKLS v čele s leadrem Michalem Bobkem.

15. 8. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
Martina Trchová, Badtaste

Písničkářka, zpěvačka a kytaristka Martina Trchová, držitelka ceny Anděl za rok 2017, se představí se svým sólovým projektem. Badtaste je projekt mladé zpěvačky Anny Kristiny (zpěv, piáno), kterou doprovodí Adam Škaloud (kytara). Představí vám své autorské písně na pomezí popu, folku a soulu.

22. 8. / út / 19:00 / podloubí před Nadačním domem Josefa Plívy
Pavla Boučková & František Vomáčka, ČECHOMOR & přátelé

Svitavská básnířka a písničkářka Pavla Boučková vystoupí tentokrát v duu s Františkem Vomáčkou. V druhé části večera vystoupí dva stěžejní členové kapely ČECHOMOR - František Černý a Karel Holas s doprovodem několika přátel a těšit se můžete na písně nejen od domovské kapely Čechomor.