Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Středisko Šance inspirací pro statutární město Pardubice

Středisko Šance inspirací pro statutární město Pardubice

13. 7. 2020

Do Svitav dnes dorazil pardubický primátor Martin Charvát. Ten v doprovodu svých náměstků, velitele Městské policie Pardubice a vedoucích odborů Magistrátu města Pardubic navštívil Šanci - zařízení pro sociálně vyloučené osoby.

Podobná delegace se účastnila i otevření našeho střediska pro lidi bez přístřeší již v roce 2018 a dnes se přišla přesvědčit o jejím fungování. Samotné statutární město Pardubice totiž dlouhodobě uvažuje o podobném způsobu pomoci méně šťastným osobám a dojmy z dnešní prohlídky byly více než pozitivní. Zaujalo nejen stavební provedení střediska, ale především také způsob práce na resocializaci s jednotlivými klienty Šance a princip "Schodů do nebe".

Jsme hrdí, že můžeme jít příkladem a být inspirací i pro daleko větší města, než jsou Svitavy a rádi budeme našemu krajskému městu (případně dalším městům) ku pomoci, pokud bude potřeba.

Jiří Johanides