Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Strážníci zachránili tonoucí ženu

Strážníci zachránili tonoucí ženu

12. 2. 2024

V pátek 9. února odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení k topící se ženě ve Svitavském rybníce.

Po příjezdu strážníci viděli zhruba 15 metrů od břehu bezvládnou osobu s obličejem pod vodou. Jeden ze strážníků neprodleně vlezl do vody, aby osobu vytáhl. Po doplavání k tělu jí vynořil hlavu a několikrát udeřil do hrudníku, aby dostal pryč vodu z úst. Ženu následně přitáhl k břehu, kde společně s kolegou provedli nezbytné úkony k záchraně jejího života. Ženu se jim naštěstí podařilo probrat k vědomí a byla následně transportována RZS k dalšímu ošetření do nemocnice.

Strážníkům Davidovi Teplému a Zdeňku Kuříkovi za jejich profesionální a rychlou reakci na radnici osobně poděkoval starosta David Šimek.

Zásah zychytila kamera ve služebním voze a můžete se na něj podívat ZDE.