Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » sportovec roku 2021

sportovec roku 2021

22. 6. 2022

Ve Svitavách se tradičně vyhlašuje anketa „Sportovec roku“. Oceňují se v ní sportovci, kteří úspěšně reprezentují město. A to nejen na republikové, ale také na mezinárodní úrovni. Letošní slavnostní ceremoniál proběhl v pondělí 20. června ve svitavské Fabrice.

Nejpůsobivějších výsledků na mezinárodní úrovni dosahuje z oceněných Ondřej Šíp, který reprezentuje TJ Svitavy v silovém trojboji. V disciplíně equipped (s podpůrným dresem) patří k nejlepším juniorům na světě. Stal se absolutním vítězem MČR juniorů. K českému juniorskému mistrovskému titulu přidal také titul evropský a na mistrovství světa obsadil 2. místo. O tom, že silový trojboj má ve Svitavách silné kořeny svědčí i úspěchy Tomáše Lacka, který obsadil na mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji 2. místo.

Dalším oceněným sportovcem, který má zkušenosti s mezinárodním srovnáním je Jakub Marek, juniorský mistr republiky v duatlonu a aquatlonu, který je mj. také členem juniorské reprezentace ČR. Nejlepším výsledkem na mezinárodní úrovni je 10. místo na Evropském poháru juniorů v triatlonu v polském Olsztynu.

Mezi dalšími oceněnými se bez překvapení objevila Eliška Červená, nadějná česká atletka, která se stala dorosteneckou mistryní republiky ve víceboji a na 100 metrů překážek.

Speciální cenu „Krajánek“ udělovanou sportovci, který již nereprezentuje svitavský sportovní klub, si letos odnesla florbalistka Valentýna Zerzánová. Odchovankyně FbK Svitavy po přestupu do FBS Olomouc získala juniorský mistrovský titul ČR.

Dařilo si i nejmladším sportovcům, kteří jsou velkým příslibem svitavského sportu do budoucna. Např. žactvo Plaveckého klubu Svitavy se může pochlubit šesti tituly mistrů ČR třináctiletého žactva. Mladší žákyně sportovní gymnastiky pro změnu ziskem 1. místa na republikovém finále ve sportovní gymnastice.

Seznam oceněných

Petr Lána, volejbal TJ Svitavy

Zvláštní cena Krajánek:
    Valentýna Zerzánová, florbal TJ Svitavy

Ještě jednou všem oceněným gratulujeme a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů!

Fotografie ze slavnostního ceremoniálu, od Jiřího Marka, najdete zde .