Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Sousedské setkání u Langerovy vily

Sousedské setkání u Langerovy vily

18. 11. 2022

První adventní sobota, která letos připadá na 26. listopadu, se ponese už podruhé ve znamení sousedského setkání u Langerovy vily. Setkání má navodit předvánoční atmosféru, náladu těšení se na nejkrásnější svátky v roce, a připomenout, jak důležité je potkávat se. Jsme rádi, když se Svitaváci potkávají a navíc podpoří dobrou věc.

Od 15 hodin bude u vily připraven stánek s drobnými dárky, které budou prodávat pracovnice svitavské Charity. Půjde o drobné výrobky z ateliérů Charity, rukodělné výrobky, obrazy, svícny, tašky či vánoční dekorace. Sousedské setkání se tedy opět stane příležitostí, jak podpořit tuto svitavskou organizaci. „Výtěžek z akce použijeme na přímou sociální podporu rodinám, které se ocitly v nouzi,“ plánuje ředitelka Vendula Kouřilová. Na svitavskou Charitu se totiž obrací stále více lidí s prosbou o pomoc v těžké situaci. „Když se například matce samoživitelce rozbije pračka, je to výdaj, na který její rozpočet nestačí, peníze má rozpočítané přesně na měsíc, na rezervu nezbývá. My provedeme šetření, a pokud máme volné prostředky, pomůžeme,“ naznačuje Vendula Kouřilová jeden z řady případů, které se běžně stávají. Na pomoc potřebným rodinám se využívají prostředky z Tříkrálové sbírky. „Myslím, že adventní sbírka by mohla sloužit stejně, tedy ulehčit někomu v jeho starostech, pomoct a potěšit,“ dodává ředitelka.

Podpořit sbírku můžete také zakoupením jmelí, lineckého cukroví (které pro vás z těsta darovaného od společnosti NOPEK upečou s láskou pracovnice muzea), či vánoční vazby.

Před vilou se budete moct ohřát teplým punčem nebo čajem, které vám naservíruje přímo vedení města.

Nakouknout budete moct do vánočně vyzdobené malé zasedací místnosti v prvním patře vily nebo naopak do sklepních prostor, kde se nově zrekonstruovaná cihlová místnost promění v tento den v benefiční kavárnu s dobrou kávou a čajem.

Vestibul renovované vily s perfektní akustikou bude hostit první vánoční koncert ve městě, po rozsvícení ozdobeného stromu u vily v 17 hodin se tóny nejen svátečních melodií rozezní v 17.15 hodin. Trio Musette, tedy na akordeon hrající Kryštof Jeníček a na příčné flétny Petr a Tomáš Jeníčkovi, vás opět zaujme jedinečnou nástrojovou kombinací i zajímavým repertoárem.
Langerova vila bude svátečně osvětlena a navíc se můžete těšit na světelné překvapení v parku Jana Palacha.

Na místě také můžete ponechat „Krabici potřebným“ (projekt pořádá sbor ČCE ve Svitavách ve spolupráci s Městským úřadem Svitavy, Charitou Svitavy a skauty), která potěší na Vánoce konkrétní lidi v nouzi.

• 15:00 začátek setkání
  • 17:00 rozsvícení stromu u vily
  • 17:15 koncert Trio Musette na schodech vestibulu vily
  • 15:00-18:00 otevřena benefiční kavárna ve sklepních prostorách vily

Přijďte na druhé sousedské setkání u Langerovy vily, které snad naváže na úspěch toho prvního. Přijďte se těšit s námi na vánoční svátky.

Petra Soukupová, Kateřina Kotasová